Видео: Страшна глетка го обиколи светот, човек виси од 23-ти кат

loading...

Жител на една станбена зграда во Кина едвај успеа да извлече жива глава додека се обидуваше да побегне од станот зафатен од пожар, висејќи од 23. кат на зградата.

Пожарот избувнал во горниот кат и се проширил во  неговиот стан, со  цел да побегне од огнената стихија  тој излезе низ прозорецот.

За среќа на снимката се гледа како пожарникарите успеаја да го спасат човекот, извлекувајќи го низ прозорецот од зградата.Човекот поради здобиените повреди е префрлен во болница. Овој настан, е со среќен крај, човекот ја преживеа оваа несреќа.

Translate »