Трагедија на автопат во Австрија, мртви и повредени Босанци и Срби

loading...

 

Тешка сообраќајна несреќа се случи во Австрија, во која загина 53 годишниот Шефкија Скендеровиќ од Босна, а тешко поведени се уште двајца негови земјаци и еден Србин.  Скендеровиќ со своето комби застанал да му помогне на Србинот , кој поради дефект на автомобилот застанал на автопатот.  Додека ја поправале колата , на нив налетал камион, управуван од 34 -годишен маж од БИХ.  На настраданите им помагале дури 25 пожарникари и 4 противпожарни возила.

 

Translate »