Специјалци се распоредуваат во подземни бункери: Британците се подготвуваат за хаосот кој би настанал после Брегзит

Британските власти наредија започнување на операцијата „Редфолд“ која подразбира активирање на 3,500 високообучени припадници на специјалните сили при британската армија.

Read more

Становите ќе поскапуваат! Дали некој треба тоа да го сопре?

Становите ќе поскапуваат, алармираат градежниците. Причина е континуираниот раст на трошоците во градежништвото за нови објекти. Статистиката покажува дека во

Read more

Истражување: Милиони евра губат државата и легалниот пазар од шверцот на тутун

Големиот пораст на нелегална продажба на најчесто шверцуван сецкан тутун на пазарите во земјава е потврден и очигледен факт. Ваквата состојба

Read more

Никогаш не го откривал лицето, а кога за првпат ја тргнал маската – починал: Неверојатна приказна за мистериозниот херој кој народот го обожувал

Мексиканската боречка вештина наречена Луча либре (најблизу до кечерството) е популарна најмногу поради Ел Санто односно Родолфо Гузман кој цел

Read more

Голем удар за Мадуро: Американците воведоа нови санкции, Гуаидо го превзеде конзулатот во Њујорк

Соединетите Американски Држави воведоа санкции на Банката за економски и социјален развој на Венецуела, потврдија од Министерството за финансии на

Read more

Ѕвездата на „Game of Thrones“ Емилија Кларк раскажува дека правела операции на мозокот во период меѓу двете сезони од серијата

„Секој миг, секој ден, мислев дека ќе умрам“, откри актерката Емилија Кларк во текст за списанието The New Yorker. Ѕвездата

Read more
Translate »