Заштита на децата во дигиталниот свет – Kaspersky Safe Kids и детски смарт часовници од Македонски Телеком

Македонски Телеком воведува алатки за заштита на децата во дигиталниот свет: Kaspersky Safe Kids и детски смарт часовници, достапни во

Read more

Алберт Ајнштај: „Ако исчезнат пчелите, луѓето ќе имаат само уште четири години живот на Земјата“.

Институтот Earthwatch на последниот состанок на Кралското географско здружение во Лондон ги прогласи пчелите за најважни живи суштества на планетата

Read more

Иако не е на продажба, Трамп ја разгледува идејата за купување на Гренланд

Економскиот советник на Белата куќа, Лери Кудлоу, денеска потврди дека американскиот претседател Доналд Трамп „сака да го разгледа купувањето на

Read more

Димитров: Афера „Рекет“: Да и’ се избега на правдата или дискредитацијата на СЈО-Да се преброиме!

Нападот на Собранието, најцрниот ден на македонската демократија, беше за да се избегне одговорност за снимките како индиции за масовна

Read more

Гигантски протест во Хонг Конг, на улиците излегоа речиси 2 милиони луѓе: Нема да престанеме да се бориме!

Како што тврдат организаторите, најмалку 1,7 милиони луѓе се собраа синоќа на најновиот протест во Хонг Конг. Еден од организаторите

Read more

Пругата Македонија – Албанија на слеп колосек поради лошо избраната рута, заканата за Охридското езеро и цената

Несоодветната рута избрана за железничкото поврзување меѓу Северна Македонија и Албанија е најновата опасност за задоцнета реализација на овој стратешки

Read more
Translate »