Д-р Фаучи го откри тоа што Вашингтон се обидува да го „сокрие“: „Нема сомнеж…“

Главниот американски епидемиолог д-р Ентони Фаучи сугерирал дека коронавирусот во САД е посмртоносен отколку што официјално тоа е пријавено, додавајќи

Read more

Лешник – супер храна, јаткаст плод со извонредна хранливост

Добро познати на нашите краишта и често консумирани како вкусна ужинка, лешниците се исклучително здрави и нутритивни јаткасти плодови. Се користат

Read more

Оваа храна и пијалаци ја поттикнуваат анксиозноста: Експертите советуваат да ги сведете на минимум

Голем број од луѓето ширум светот патат од анксиозност. И речиси сите ние ја чувствуваме анксиозноста како природен одговор на

Read more

Јужноафриканскиот вид на коронавирус може да зарази вакцинирани со вакцината на Фајзер – „Ова може да не врати на почетокот“

Истражувачите објавија голема студија во која проучувале 400 испитаници позитивни на тест најмалку 14 дена по вакцинирањето. Јужноафриканскиот сој бил

Read more

Пристигнаа РЕЗУЛТАТИТЕ од долгоочекуваното истражување на вакцините на АстраЗенека во САД

Универзитетот Оксфорд денес соопшти дека неговата „вакцина за светот“ е безбедна и 79 отсто ефикасна во целина, според податоците од

Read more
Translate »