ММФ: Светската економија ќе ги истрпи последиците од војната во Украина и високата инфлација малку подобро отколку што досега се стравуваше.

„Глобалните изгледи на економијата овојпат не се влошени. Тоа е добра вест, но тоа не е доволно“, изјави главниот економист

Read more

(Видео) Ѓоковиќ доби директно прашање дали е најдобар играч во историјата по 10-та титула во Мелбурн, одговорот наиде на голем поздрав

Новак Ѓоковиќ мораше да одработи низа интервјуа и да ја заврши својата должност кон медиумите и новинарите во Австралија, откако

Read more

Неверојатна сцена од Индонезија: Крокодил донел тело на удавено дете до брегот по кое спасувачите трагале

Во Индонезија е забележан неверојатен момент – еден од најопасните предатори на светот на својот грб го донел неповредено телото

Read more

Македонското масло од афион се претстави во Германија на меѓународниот саем за земјоделство „Зелена недела“

Македонското масло од афион од „Био Оил“ се претстави на меѓународниот Саем “Зелена Недела” кој во Германија се одржува по

Read more

Што никогаш не треба да правите во животот: Мудар совет од големиот Ајнштајн – тајната за среќен живот и напредување

Цитатите на Алберт Ајнштајн откриваат што никогаш не треба да престанете да правите во животот – откриваат важно правило за

Read more

Европа во 2022 година ја доживеа втората најтопла година во историјата

Европа ја доживеа втората најтопла година во 2022 година, а климатските промени предизвикаа екстремни услови кои ги намалија приносите на

Read more
Translate »