Времето денеска

loading...

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура се движи од минус пет до два Целзиусови степени, а дневната ќе достигне од шест до 15 степени.

Во Скопје се очекува слично време, сончево со мала од умерена облачност. Дневната температура во главниот град ќе достигне до 10 Целзиусови степени.

Translate »