Роналдо ја изневерува својата девојка, погледнете ја новата жена на фудбалерот

loading...

Само неколку месеци откако се породи и на свет му донесе ќерка, кружат приказни дека фудбалерот Кристијано Роналдо наводно ја изневерува својата девојка Георгина Родригез.

Иако малкумина би поверувале во приказната, бидејќи георгина важи за преубава девојка, светските медиуми тврдат дека фудбалерот има нова со која

повремено се гледа.

 

Станува збор за манекенката Ријан Сугерс. Како што пренесуваат светските портали, пронајдени се секси пораки кои Роналдо ги разменувал со манекенката.

-Беа пријатели, но често и праќаше експлицитни пораки, иако неколкупати му кажа дека има свршеник., открива извор за „The Sun“.

Секако, ваквите шпекулации за славниот фудбалер се претставени како скандал со оглед на тоа дека Роки има бурно минато кога се жените во прашање.

Translate »