Протести за ослободување на притворените за настаните од 27 април

loading...

Десетици граѓани протестираа пред Соборниот Храм а потоа и пред ЕУ инфо центарот , барајќи ослободување на притворените за  настаните од 27 април во собранието.

На протестите се приклучија и пратениците од ВМРО ДПМНЕ, Илија Димовски, Антонио Милошоски и Трајко Велјаноски.

Translate »