Фрли го судијата во вода! (Видео)

loading...

Инцидентот се случил на натпреварот Војводина и Црвена Ѕвезда во втората регионална лига, две секунди пред крај.

На резултат од 7:7, незадоволен навивач го турнал  хрватскиот судија во базен.

-Вакво нешто уште не сум видел , зачудено прокоментирал спортскиот коментатор.

Translate »