Бившата ѕвезда на “Династија” уапсена поради насилство

loading...

Поранешната ѕвезда на познатата серија од 80-тите , Хедер Леклер е упасена поради напад врз своето момче во својот дом во Калифорнија, а потоа и за напад врз полицаjците кои се обидувале да ја смират.

56 годишната актерка поминала неколку часови во истражен затвор и откако платила кауција од 20 000 долари била пуштена на слобода.  Таа зад себе има два неуспешни брака, и 20 -годишна ќерка Ава.

 

Во славните денови на Династија-Хедер Леклер

 

56 годишната Леклер е уапсена поради напад врз своето момче Крис Хајсер, со кого се познавала уште од средно училиште
Translate »