Тројца космонаути се вратија на Земјата

loading...

Тројца космонаути утрово се вратија од Меѓународната вселенска станица на Земјата
Вселенската капсула со двајца американски астронаути и един руски космонаут од Меѓунардоната вселенска станици слета утринава во Казахстан.

Спуштањето на капсулата „Сојуз“, со која од Меѓународната вселенска страница на Земјата се вратија Џо Акаба, Марк Ванде Хај и Александар Мисуркин, беше емитувана директно на телевизијата на НАСА.

Translate »