Исчезната скопјанка во Лос Анџелес

25 годишната Адеа Шабани, со потекло од Македонија,  исчезнала минатиот петок кога излегла од својот стан во Лос Анџелес. Таа пред две години од Македонија заминала за Лос Анџелес каде студира актерство.

Нејзините пријатели ја алармирале полицијата откако таа не се појавила на предавањата. Полицијата трага по исчезнатата девојка, а нејзината мајка која допатувала во САД , изнајмила детектив.

Translate »