Дачиќ му пее на Коѕиас на грчки

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ синоќа го прими шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас во Вила Мир и во негов стил му испеа на увце грчка песна.

Коѕијас потоа го замолил да му ја отпее „Таму далеку“ и рекол дека тоа е најубавата песна на светот, по што Дачиќ му ја исполнил желбата.

Translate »