Победник на Евровизија е претставничката на Израел

loading...

Израел е победник на Евровизија. Пејачката Нета со песната “Играчка”, триумфираше во спектакуларната вечер. Нета имала мала незгода по полуфиналната вечер. Таа паднала додека се симнувала од бината, меѓутоа ова не го загрози нејзиниот настап во финалето.

Веднаш зад Нета беше убавата Елени Фуреира која беше фаворит во сите обложувалници.

 

 

 

Translate »