Легендарната актерка падна на црвениот ќилим, а кондурите летнаа во воздух

loading...

Папараците го фатија моментот кога познатата глумица се сопна и падна право на “фаца” на црвениот ќилим на филмскиот фестивал во Кан.

За среќа, 72 годишната Хелен Мирен не се повреди , туку напротив смирено стана и им подели насмевка на насобраните фотографи.

 

 

Ова не е првпат британската актерка да падне на јавен настан. Таа пред две години  се сопна, повторно,  на Канскиот филмски фестивал, а претходно падна и на фестивалот Берлинаре.

2016 во Кан
Translate »