Шапките и фустаните најголема атракција на венчавката на Хари и Меган

loading...

На свадбата на принцот Хари и Меган најголемо внимание привлекоа  шапките, фустаните и смокинзите.

Кралицата Елизабета Втора во фустан и шапка од омилените креатори Стивен Парвин и Анџела Кели , Леди Кити Спенсер, внуката на принцезата Дијана, Војвотката Кејт во модел на Александер Мекквин

Славниот ирски дизајнер Филип Трејси креирал шапки за 20-ина гости, меѓу кои за Опра Винфри, Пријанка Чопра и за Камила, војвотката од Корнвел и сопруга на принцот Чарлс.
Братот на принцезата Дијана, Чарлс Спенсер со семејтвото
Мајката на Меган, Дорија Регленд во модел на Оскар де ла Рента
Тенисерката Серена Вилијамс
Пипа Мидлтон сестрата на војвотката Кејт со сопругот
Translate »