Карлеуша дојде на концертот на Шерифовиќ

loading...

Српската пеачка Марија Шерифовиќ вчера вечер направи концерт во Штарк Арената, настан кој се очекуваше долго време.

Многубројните фанови, но и познати личности беа дел од спектаклот, а меѓу нив беше и Јелена Карлеуша, која го прекина својот одмор за да дојде на концертот. Колешката и пријателка на Марија Шерифовиќ, кажа дека се радува за шоуто од вчера и дека не можела да одлучи што попрво да слушне. Исто така, желно присакувала да го слушне моментот кога Марија и Брена ќе пеат заедно.

„Верувам дека публиката ќе пее во глас и тоа она навистина го заслужува“, изјави меѓу другото Јелена.

 

😏

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Translate »