Земјотрес во Скопје

Земјотрес со  магнитуда од 2,8 степени според Рихтер  е регистриран синоќа во 21 часот и 29 минути во скопското епицентрално подрачје.

Сеизмолошката опсерваторија при ПМФ соопшти дека земјотресот е почувствуван во Скопје и околината со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Translate »