Во очекување на пресудата за “Диво насеље”

loading...

Основниот суд Скопје 1 денеска треба да ја соопшти  пресудата на вкупно 37 лица обвинети за тероризам и терористичка организација .

Во настаните во  кумановската Дива Населба на 9-ти и 10-ти мај, 2015 загинаа осуммина припадници на безбедносните сили, а околу четириесетмина беа повредени.

МВР и за денеска најави зголемени безбедносни мерки поради закажаното судско рочиште и пренасочување на сообраќајот по дел од крстосниците низ Скопје.
Translate »