Уапсени се 7 Албанки кои краделе во супермаркетите во Атина со посебни чанти

loading...

Грчката полиција уaпсила седум Албанки кои повеќе од една година краделе во супермаркетите во Атина.

Полицијата ги објави фотографии и идетнитет на упасените, кои „криминалната активност ја почнале од почетокот на 2016 година“.

– Начинот на кој вршеле кражби бил многу софистициран, употребувајќи апарати за деактивирање на механизмот против кражби. Исто така користеле и посебни чанти обвиткани со алуминиумска фолија, со цел да не бидат откриени од системот за аларм, се наведува во полициското соопштение.

Во акцијата запленети се повеќе од четири илјади парчиња облека, над илјада апарати за домаќинство, како и други производи.

Translate »