Ако Србија го победи Бразил, ќе трчам гола до Русија

loading...

Србија мора да го победи Бразил за да помине во осмината на финалето на Светското првенство. Србите би можеле да поминат и со реми , но тогаш Швајцарците мораат да изгубат од Костарика со два или повеќе голови разлика. Турбо дивата Јелена Карлеуша вели дека не може повеќе да го поднесе стресот, но ако српските  фудбалери победат таа ветува дека гола ќе трча (или лета) до Русија.

 

Translate »