Видео: Јункер не може да оди, Заев му помага

loading...

Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер беше повеќе од расположен, па македонскиот премиер Зоран Заев му помагаше додека оди. Повеќе странски медиуми го објавија видеото на кое се гледа дека Јункер не може лесно да се движи и пишуваат дека бил под дејство на алкохол. На истото видео се гледа како Заев се обидува да му помогне полесно да се движи.

.

Translate »