Ќерката на Мадона на модната недела во Њујорк

loading...

Најстарата ќерка на Мадона, Лурдес Леон, се појави на подиумот на модната недела во Њујорк. 21-годишното девојче ја претстави облеката на пролетта 2019 година на Gipsy’s sport.

Лурдес објавува фотографија на настанот на нејзината сметка на Instagram. Имаше луд топ направен од школки и позлатени синџири. Моделот носи зелени пердуви во косата и искинати фармерки чиј долен дел е влечен со рацете.

“Мамина ќерка”, напиша Мадона на социјалната мрежа и ја сподели истата слика.

Модната недела во Њујорк започна на 6 септември и ќе заврши на 14-ти. Лурдес за прв пат учествуваше на таков настан. Таа ја започна својата кариера како модел во 2016 година, кога таа беше избрана како лик на парфемот на Стела Макартни.

Лурдес е дете од врската на Мадона со нејзиното поранешно момче, Карлос Леон.

Translate »