Меланија и Доналд Трамп ги пречекаа Анджеј и Агата Дуда во Белата куќа.

За официјалната средба со Претседателот и првата дама на Полска, Меланија избра бело палто со морнарско-сини акценти од модната куќа Гучи. Креацијата чини 2.700 евра.

Агата изгледаше елегантно во деловен стајлинг кој вклучуваше класични црни панталони и црно-бело сако. Но, кој може да парира на брилијантниот стил на Меланија?

Со својот изглед, таа ги покорува буквално сите сопруги на светските политички лидери.