Супер мајка: За 75 секунди, три пати ги спасила своите деца од сигурна смрт

loading...

Некои животни ситуации понекогаш повеќе наликуваат на филмски сцени отколку на реалност. Во тоа лично се уверила и една млада жена која за околу една минута, дури три пати го спасила својот, но и животите на своите деца.

На снимката која е направена во градот Росарио и која е објавена кон крајот на ноември, се гледа како едно возило излетува од патот и се движи кон мајката и нејзините деца. Возачот на пикапот наводно имал здравствени проблеми поради кои изгубил контрола над автомобилот.

Мајката и децата стоеле покрај семафорот, кога возилото за малку не ги удрило. Мајката, во тој момент ги повлекла децата на улицата и со тоа го избегнале налетот на возилото, по што се заштитила себеси но и нив и од семафорот, кој паднал по ударот на автомобилот. На крајот од оваа бизарна ситуација, таа го повлекла едно од децата настрана за да го избегне таксито кое поминувало на улицата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Translate »