По ревијата на Версаче следеше луда,,журка,,

loading...

Донатела Версаче реши повторно да ги спои едни од најголемите супер модели на сите времиња, за да ја одбележи 20-годишнината од смртта на нејзиниот брат, дизајнерот Џани Версаче.

Помина долго време откако на модната писта имавме можноста на едно место да ги видиме Наоми Кембел, Клаудија Шифер, Карла Бруни, Хелен Кристенстен и Синди Крафорд. А по ревијата имаше голема забава што ја приреди Донатела

Наоми Кембел

                                        Синди Крафорд и Хелена Кристенсен

Клаудија Шифер и Синди Крафорд

Синди Крафорд со ќерката Каја Гербер

Translate »