Поради неа сите манекенки со облини ќе останат во сенка

loading...

Моделот Деми Роуз стана вистинска интернет-сензација поради своите несекојдневни облини. Деми (23) е млада Британка која стана планетарно позната откако започна да објавува фотографии на социјалните мрежи.

Денес има повеќе од осум милиони следбеници, што ја прави една од најпопуларните модели во Велика Британија. 

Модните куќи се натпреваруваат во тоа кој ќе ја ангажира за промовирање на долна облека и костими за капење, а се појавува и во многубројни светски магазини.

Иако никогаш немала висина за вистинска манекенка, Деми отсекогаш сонувала дека ќе стане модел.

Пред две години Деми беше прогласена за “најпредизвикувачката девојка” на Инстаграм, а денес заработува милиони долари.

Изгледа дека покрај Деми, манекенките со облини како што се Кели Брук, Ешли Греам и Искра Лоренс сосема ќе паднат во заборав.


Денес

Фаталната италијанска манекенка би можела да ја уништи врската на Роналдо

Манекенката позирала во минијатурно бикини: Кога се свртела – сите гледале во нејзиниот задник

Позираат без срам: Ова е Инстаграм профилот кој ги полуде мажите ширум светот, преполн е со фотографии и видеа од голи убавици

Жешката фитнес тренерка го запали Инстаграм со своите топлес фотографии

Манекенката ја “подигнала” температурата во Мексико: Нејзиното бујно деколте ги полудело мажите

Избор на уредникот

Поранешната сопруга на некогашниот играч на Јуве позираше гола: Атрактивната Бугарка ќе ве остави без здив

Нема да можете да го тргнете погледот од оваа атрактивна Русинка (+18)

Фотографии кои го прикажуваат хедонистичкиот сјај на ноќниот живот во Берлин

Протекле фотографии со исклучително ЕКСПЛИЦИТНА СОДРЖИНА од Линдзи Вон и Тајгер Вудс (18+)

Порно бизнис на интернет го зафати Балканот: Девојки за неколку часа заработуваат и до 4.000 евра месечно! Еве што работат

Поранешната сопруга на некогашниот играч на Јуве позираше гола: Атрактивната Бугарка ќе ве остави без здив

Нема да можете да го тргнете погледот од оваа атрактивна Русинка (+18)

Фотографии кои го прикажуваат хедонистичкиот сјај на ноќниот живот во Берлин

Протекле фотографии со исклучително ЕКСПЛИЦИТНА СОДРЖИНА од Линдзи Вон и Тајгер Вудс (18+)

Translate »