Видео: Во Стоби откриена скулптура на богот Дионис

loading...

Во археолошкиот локалитет Стоби неодамна е откриена скулптура на богот Диониос.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Translate »