Вака згодната Хрватка ограбила многу локали во Сиднеј: За себе вели дека е горда мајка, претприемничка и ловец на таленти, а сега испливала снимка од нејзините грабежи

loading...

Австралијанката Моник Агостино и инстаграм моделот со хрватски корени, во вторникот сама се бранела пред судот во Сиднеј, каде е обвинета за серија грабежи. И го одбиле барањето за кауција. Откако светските медиуми ја пренеле веста дека е уапсена, на социјалните мрежи се појавила снимка од еден нејзин грабеж.

На снимката од безбедносните камери, која ја објавил “9 News Sidney”, може да се види како провалува во еден локал, облечена во црни панталони и јакна, со качкет и маска преку лицето. 

Судот во вторникот и ја одбил можноста за кауција, а ја товари за две провали и кражба на имот во вредност од околу 60.000 долари, како и за провала во компанија за да украде иста вредност.

Nine News Sydney@9NewsSyd

Instagram model Monique Agostino has found herself on the wrong side of the law, the single mother charged over a string of robberies on several Sydney cafes and shops. @vickyjardim #9News510:29 AM – Aug 20, 2019Twitter Ads info and privacySee Nine News Sydney’s other Tweets

Агостино пред судот рекла дека не се чувствува виновна.

Минататa година австралиската полиција ја сопрела во Мицубиши Ланцер. При редовната контрола на полицајците во око им влегло длетото кое се нашло во автомобилот, како и три мобилни телефони, од кои на едниот пишувало “Сопственост на компанија Линфокс”.

Откако ја привела, полицијата спровела истрага на чија основа Моник била обвинета за неколку грабежи.

Тоа би било само уште една класична приказна за “ситен” ограбувач, ако на крајот не се воспоставило дека Моник е инстаграм модел, и дека на социјалната мрежа ја следат речиси 8.000 луѓе.

Во описот на профилот се претставува како горда мајка, Хрватка/Австралијанка, како и ловец на таленти и претприемник.

Translate »