Meркел фотографирана во костим за капење (ФОТО)

loading...

Неуморните папараци направиле ретки фотографии од познатата политичарка Ангела Меркел важи за челична политичарка, која ја гледаме конзервативно облечена на важните настани на кои присуствува. Но, што се случува кога папараците ќе успеат да ул оват личност како неа во доста полежерно издание?

Иако ретко ја гледаме таква, се појавија фотографии на кои може да се види како Меркел ужива во слободното време.

Фото: Профимедиа

Translate »