Жешки наслови од регионот: Убедлива победа на ХДЗ, поради коронавирусот во карантин цела Подгорица?

loading...

Болницата во Земун пред колапс, во еден ден примени 175 пациенти, јавниот долг на Албанија до крајот на годинава може да надмине 100% од БДП, Борисов порача дека и покрај ширењето на вирусот, Бугарја нема да затвора ништо.

Србија1. Официјално потврдена победата на Вучиќ: 188 од 250 мандати!2. Несторовиќ: Добро е што младите имаат пневмонија, сите ќе се заразиме во еден момент3. Болницата во Земун пред колапс, во еден ден примени 175 пациенти4. Во Нови Пазар не се носат маски, кафулињата работат илегално5. Белградска „Арена“ од среда започнува да ги прима првите пациенти

Грција

1. Утринава затворени границите за српските државјани

2. Властите очекуваат зголемување на бројот на туристи од септември

3. 25 деца од грчките мигрантски кампови „се селат“ во Финска

4. Во првата половина од годинава за 50% намален приливот на бегалци и мигранти

5. 27 мигранти во карантин на Лезбос

Албанија

1. Јавниот долг до крајот на годинава може да надмине 100% од БДП

2. Втор доктор почина од коронавирус

3. Албанец баран со потерница уапсен на ГП „Долно Блаце“

4. Уапсени 3 лица поради транспорт на 14 мигранти

5. Поради коронавирус хоспитализирани 89 пациенти, 11 се во тешка состојба

Бугарија

1. Следеле судии: Уапсени соработници на бугарскиот тајкун Васил Божков

2. Борисов: Кој сака нека седи дома, нема да затвораме ништо поради коронавирусот

3. На граничниот премин Кулата српски туристи чекале цела ноќ за влез во Грција

4. Професори и студенти заразени со коронавирус во Велико Трново

5. Кардиологот Петров за ширењето на Ковид-19: Не можеме да бидеме оаза

Хрватска

1. Убедлив триумф на ХДЗ на парламентарните избори

2. 57 новозаразени со коронавирус

3. Пленковиќ: Овој резултат е голема обврска

4. Регистрирана е рекордно најниска излезеност

5. Огромен успех на „зелено-левата“ коалиција „Можеме“

Црна Гора

1. 61 новозаразени со коронавирус

2. Се разгледува можноста за ставање на Подгорица во карантин

3. Паднаа цените во Будва, но туристи и натаму нема

4. Кавариќ од кризниот медицински штаб: Почитувајте ја самоизолацијата

5. Митрополитот Амфилохије: Црквата е отворена за дијалог

Словенија

1. Коронавирусот се рашири во дом за стари лица во Випава

2. На границите издадени речиси 300 налози за карантин

3. Отворените кина сè попопуларни во Словенија

4. Се планира донирање на пчеларници на земјите од ЕУ

5. Јанша му ја честиташе победата на Пленковиќ

Translate »