Брза пита-пица

Доколку имате искористете го останатото тесто и филувајте со вашите омилени состојки…
Ќе добиете сочна, богато со вкусови и мириси брза пита-пица…
Не е потребна прецизност, не можете да згрешите…
Состојки:
универзално тесто
350 г мелено месо
1 главичка кромид
250 г рендано тврдо сирење
1 жолчка + сусам
шери домати
моцарела
зачини по вкус
Подготвената пита – пица печете ја 15 до 20 минути во рерна загреана на 180 степени.
Деталите за подготовка можете да ги видите во видеото…

Translate »