ВИДЕО: Пандев блеска во Џенова – му даде втор гол на „својот“ Наполи!

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, покажа ладнокрвност против поранешниот клуб Наполи и го постигна вториот гол против екс-клубот (2-0).

„Грифони“ блескаат, а по една супер-акција, Пандев доби топка во казнениот простор и не покажа милост кон гостинот од Неапол.

https://tiger.cdnja.co/v/6b/6BPWm.mp4?secure=Z4WJ68B4j9s5oyUanDnIaQ&expires=1612650600

Translate »