Нарачал проститутка, му дошла ќерката!

loading...

Таткото на Божана Вујиновиќ, една од најпознатитесрпски  Плејбој зајачици, Божо Вујиновиќ, се самоубил кога открил дека неговата ќерка е проститутка, пренесува дознава Курир.рс. Се шпекулира во Бања Лука, но и во белградските кругови, дека Вујиновиќ си го одзел животот откако си пукал во глава, затоа што не можел да го поднесе фактот дека неговата  ќерка се занимава со проституција.

Откако се дознало за оваа трагедија што и се случи на една од најпознатите српски Плејбој зајачици пред десет години, новинарите се обиделе да ја контактирааат и да и ги објаснат деталите до кои дошле, но, таа не сакала да зборува за несреќата.

Постојат две верзии за овој настан. Според кажувањата на некои од нејзините колешки , Божо бил всушност оној на кого пријателите му донеле девојки за забава, а меѓу нив се појавила и неговата ќерка.  Кога ја видел пред вратата, се шокирал, бидејќи не очекувал дека ќерка му ќе дојде „во кревет“. Таа вечер ја вратил дома и наскоро потоа се самоубил.

Според втората верзија, се вели дека нејзиниот татко ја пронашол на шипка во еден бар во Бања Лука, каде ја започнала својата кариера. Некои негови пријатели му кажале дека неговата ќерка е анимир дама во бордел. Кога ја здогледал, не можел да издржи да се соочи со ова па се самоубил.

Божана со години се обвинувала себе си за несреќата и смртта на нејзиниот татко, ама пак  продолжила да се занимава со истата работа.

Вујиновиќ била апсена неколку пати за организирана проституција. Плејбој зајачицата, заедно со нејзината пријателка Александра Морача била уапсена во 2019 година во Црна Гора еден во луксузен хотел во Бечиќи, заради наводна проституција. Девојчките наводно биле уапсени во хотелска соба додека биле со клиенти од Турција.

Translate »