СТАРТНИ СОСТАВИ: Милевски со нов тим и систем 3-5-2 брка победа во Грузија

Како никогаш досега тимот кој стручниот штаб на репрезентацијата го извади за дуелот против Грузија е шаренолик и полн со фудбалери со мал број на настапи во дресот со државниот грб. Милевски го менува и системот на игра, во интерес на резултатот и целта и силите кои ги има на располагање. Македонија ќе игра 3-5-2, а Ашковски ќе дејствува по десната страна.

Грузија:
Мамардашвили, Кверкелиа, Кашиа, Кочолава, Какбадѕе, Абурјаниа, Квеквескири, Цитаишвили, Давиташвили, Зизвидадѕе, Кварашкелија

Македонија: 
Димитриевски, Ашковски, Зајков, Велковски, Муслиу, Алиоски, Барди, Спировски, Елмас, М. Ристовски, Миовски

sostav-makedonija-protiv-gruzija.jpg

Во своите клубови заради разни причини останаа Стефан РистовскиАријан АдемиКире РистевскиДавид БабунскиБобан Николов,, Ваљон Етеми и Дарко Чурлинов

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Translate »