Хаос во Белград-Со авотомобил намерно влетал во пешачка зона (Видео)

loading...

31 годишниот возач В.С . рано утринава  со својот автомобил влетал  во пешачката зона на Кнез Михајлова, во центарот на Белград. Повредена е една девојка и возачот, кој отако направил лом, дивеејќи по улицата, удрил во железен столб.

Сведоците велкат дека возачот претхдно се скарал со своето друштво во едно од кафулињата и потоа тргнал да се одмаздува. Утврдено е дека возачот бил под дејство на алкохол.

 

 

 

Translate »