Некогаш секс-бомби, а сега непрепознатливи

loading...

Пластичните операции, но и годините ги направија непрепознатливи.Овие холивудски и музички ѕвезди веке не личат на себе. Во потрага по вечна младост, многу од актерските ѕвезди легнаа под хируршки нож, но ефектот за некои од нив е поразителен. Некои други пак, тивко и мирно остареа и потонаа во заборав. Еве како некогаш изгледаше актерот Метју Пери од “Френдс”.

 

Дивото момче Аксел Роуз од „ Ганс енд Роузес“  и натаму се обидува да остане рокер но дали навистина му успева?

Обожавателите на Рене Зелвегер не можат да ја препознаат својата омилена ” Бриџит Џоунс “. Сепак, таа упорно тврди дека нема направено пластична операција

 

.

Бурен живот , борба со зависност го направија своето. И покрај скапите третмани и операции, вака денес изгледа  актерката Мелани Грифитс.

Секс симболот од 80-тите  Мики Рурк, познат по култниот филм,, Девет и пол недели”, каде партнерка му беше Ким Бесинџер, сега добива боксерски улоги и вели дека  ужива во новиот имиџ.

Желба на фолк пејачот Кени Роџерс  е уште еднаш  да настапи со Доли Партон па да стави точка на својата кариера. Иако има  79  години , вели дека уште има време да го оствари својот план.

И омилената актерка на режисерот Тарантино,  Ума Турман (47) негира дека имала интервенција на естетска хирургија. Можеби е во прашање само шминката или некој тука малку лаже.

 

 

Translate »