Бившиот претседател на Грузија на покрив -Сака да си го одземе животот

loading...


Драма во Киев. Сакашвили, екс престедателот на Грузија се заканува дека ќе скокне од покривот на зградат каде живее. Полицијата врши претрес во неговиот стан и сака да го уапси поради сомнеж дека учествувал на протести за оставка на украинскиот престедател Порошенко. Сакашвили вели дека ќе скокне доколку некој се обиде да го допре! Преговорите со полицијата се во тек, а пред зградата се амбулантни коли.

Translate »