Неврохирургот Филипче е новиот министер за здравство

loading...

Неврохирургот Венко Филипче е новиот министер за здравство.  Во наредните два дена, одлуката треба да се најде пред пратениците во Собранието.

Филипче во моментот е советник за здравство во кабинетот на премиерот Зоран Заев. Претходниот министер Арбен Таравари ја напушти функцијата поради учество на локалните избори, на кои беше избран за градоначалник на Гостивар

Translate »