Медицинска сестра од Италија не издржа: Даниела си го одзеде животот затоа што стравувала дека го ширела коронавирусот

Италијанска медицинска сестра, откако било потврдено дека е заразена со коронавирусот си го одзела животот, затоа што се плашела дека

Read more

„Почнав да зборувам со предмети и да го губам разумот…“: Циципас испрати искрена порака од карантин

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас, испрати загрижувачка порака по повеќенеделната самоизолација поради коронавирусот. Тој е еден од милионите луѓе ширум светот

Read more

Македонски Телеком: да не дозволиме лажните вести да креираат дополнителна паника

Деновиве на социјалните мрежи се споделуваат лажни информации дека Македонски Телеком ја активира тестната 5G мрежа и дека таа има

Read more

16-годишната Јулија е најмладата жртва на коронавирусот во Европа: „Почина без речиси никакви симптоми“

За жал, ова 16-годишно девојче починало како последица на опасниот вирус – коронавирусот. Оваа ученичка од Франција, без посериозна здравствена

Read more

Гаговски: 5G e НЕЈОНИЗИРАЧКО зрачење и не може да влијае на нашето здравје

Деновите социјалните мрежи беа преплавени со информациите за 5Г мрежата и наводното нејзино штетно влијание врз здравјето на луѓето и

Read more

Овој телевизиски прилог од 2015-та година докажува дека Кина го создала коронавирусот пред 5 години?

„Станува збор за коронавирус кој што ги напаѓа дишните патишта, а инфекцијата може да се прошири директно од лилјаците“ –

Read more
Translate »