Хан за „Рекет“: Сторителите да бидат изведени пред лицето на правдата

Eврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан, за случајот Рекет напиша коментар на Твитер.  „Борбата против корупцијата на високо

Read more

Очигледно е дека „Рекет“ е режиран! Бурни реакции во јавноста по снимката објавена од „Ла Верита“

Видео снимката објавена вчера на онлајн изданието на италијанскиот весник „Ла Верита“ во врска со случајот „Рекет“ ја вжешти и

Read more

УЕФА прославува 15 години од Хет Трик програмата. Муамед Сејдини: Извонредно значаен проект за создавање можности за фудбал за сите

Следното лето, УЕФА ќе одбележи 60. години од организирање на еден од најпрестижните настани на континентоткога ќе биде организирано Европското

Read more

Од Франција, преку Бразил и САД, луѓе од цел свет уживаат во гласот на Охридското езеро!

По само петнаесеттина дена откако стартуваше, сајтот „Гласот на Охридското езеро“ (http://glasotnaezeroto.mk/) забележа над пола милион посети! Над 200.000 различни

Read more
Translate »