Откриен идентитетот на возачот кој го извршил нападот со возило во Германија

loading...

Возач со комбито влетал меѓу пешаците во германскиот град Минстер. Загинале 4 лица, а триесетина се повредени.  Шоферот  се самоубил . Се уште не е познато дали се работи а терористички напад.   Полицијата го открила идентиетот на напаѓачот. Медиумите пренесуваат дека се работи за Јенс Р.  психички пореметен маж на 48 годишна возраст, а во тек е претрес во неговата куќа.

Translate »