Амал и Џорџ блеснаа на фестивалот во Венеција

loading...

Брачниот пар кој е интересен за јавноста овој пат во јавност заеднички се појави на филмскиот фестивал во Венеција .Амал Клуни 39-годишната адвокатка носеше нежен фустан  на Версаче додека гo придружуваше 56-годишниот сопруг Џорџ Клуни на премиерата на неговиот најнов филм „Suburbicon“.

 

Ова е 74-тиот по ред Филмски фестивал во Венеција

 

 

Translate »