Расцветан кромид – Blooming onion

loading...

Расцветан кромид не ми звучи убаво, јас ке си го викам Blooming onion, некако поелегантно е.

Елегантно изгледа, вкусот е фантастичен, брзо се прави … тие
што го пробаа беа одушевени

Може да се прави во секое време, состојките потребни за ова интересно мезе или предјадење секогаш ги имате дома

http://biberivanila.blogspot.mk/

 

Translate »