Под реден број 11 ,,Ај Кју,, настапуваат во вторник

loading...

Македонските претставници овие денови се во Лисабон Португалија каде што почнувајќи од утре се до сабота ќе се одржи најпопуларното музичко шоу Евровизија.

Македонија ќе ја претставува групата Ај Кју која со многу труд дава се од себе на секоја проба, а доказ се видеата кои ги објавува евровизискиот сајт.

Но освен македонската песна, во центарот на вниманието се почесто е и нашата убава претставничка која е една од најсексапилните оваа година.

„Во вторник, осми мај, под реден број 11, настапуваме во првата полуфинална евровизиска вечер (од 21:00 CEST) со бендот ,,Еуе Cue’’ во Лисабон, Португалија. „Изгубено и најдено“ („Lost and found“) е песната со која ќе се претставиме и натпреваруваме за влез во финалето.

 

 

Translate »