Видео: Барди шоу против Барселона, два гола на македонецот

loading...

Барди блеска во својата прва сезона во Примера и ниту еден македонски фудбалер не бил така ефикасен во шпанскиот шампионат. Малку наши фудбалери можат да се пофалат дека им дале гол на големата Барселона. Од вечерва Барди ја имаа таа привилегија.

Levante vs Barcelona 5:4 финален резултат

 

Translate »