Најубавите фустани на гламурозната вечер на Канскиот фестивал

loading...

Оваа година, Алесандра Амбросио, Хајди Клум, Адријана Лима и Елса Хоск беа моделите кои запишаа модни успеси во Hôtel du Cap, каде се одржуваше настанот.

Гламурозната amfAR гала е едно од најголемите случувања кое се одржува за време на Канскиот Филмски Фестивал и на едно место ја собира целата холивудска елита.

 

Амбросио си поигра со розов лелеав материјал на нејзиниот бронзен тен, додека Хајди Клум одбра бела елеганција од Зухаир Мурад.

 Елса Хоск зрачеше сексапил во црвен фустан со висок шлиц, а Адријана Лима беше убавица во светкав долг фустан со длабоко деколте.

Дел од најубавo облечените на фестивалот:

 

Translate »