Девојчево наполни 50 години, а сега позира гола со гитара меѓу нозете

loading...

Гола  и со електрична гитара (украсена со дијаманти)  меѓу нозете,  вака убавата Австралијанка позираше на својот 50 -ти роденден. Кајли Миног покажа дека годините не ѝ можат ништо.

 

Меѓу сликите кои ги постираше славната поп ѕвезда, се најдоа и оние од периодот кога таа се лекуваше од ракот на дојка, кој и беше дијагностициран во 2005-та година. Таа беше оперирана ,  а потоа  примаше и хемотерапија. Во 2006-тата, Кајли Миног  ја победи болеста.

Кајли Миног својот прв сингл го издаде на 19 години и оттогашима продаде над 68 милиони плочи низ целиот свет. Стана славна со улогата во сапуницата “Соседи” со Џејсон Донован,  во 1985 тата година.

 

 

 

 

Translate »