Кончита Вурст стана русокоса

loading...

Победничката на Песната на Евровизија во 2104 година, тотално го смени имиџот. Кончита Вурст на хуманитарна заабава посветена на болните од сида се појави како блондинка.

 

” Решив да го прегрнам машкиот дел од себе. Откако Кончита победи на Евровизијата, постигнав се што сакав, и сега Том сака да излезе на виделина. ” вели 29 годишниот трансексуалец Томас Нојверт.

 

Translate »